Takie pytania zadała sobie każda kobieta przed wieczornym wyjściem. Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się wygoda, którą panie stawiają ponad zjawiskowe błyszczące sukienki.

Powodów, dla którego jeansy i koszula wypierają bogato ozdabiane ubrania o przeróżnych krojach, jest wiele. Jednym z nich jest uzyskanie tzw. „efektu wow” podczas ważniejszych uroczystości. Gdy typowym strojem na coweekendowe dyskoteki jest błyszcząca mini z cekinami, ciężko będzie wyglądać zjawiskowo na eventach, na których panie chciałyby zabłysnąć. Umożliwia to natomiast prosty, estetyczny, wiecznie modny outfit, do którego odpowiednio dobrane akcesoria i dodatki całkowicie zmieniają stylizację. Zamiast kupować nową sukienkę – kup nowe dodatki.

Klasycznie utarty szlak, czyli założenie sukienki, ma kilka minusów. Przede wszystkim, nie zawsze jest ona wygodna. A po drugie, po wieczorze pełnym intensywnej zabawy, może wymykać się spod kontroli, w efekcie czego panie wyglądają nieatrakcyjnie i mało schludnie.

Zarówno sukienki, jak i luźniejsze stylizacje mają swoje zalety i wady. Zależnie od okazji i stopnia sformalizowania imprezy można dobierać podstawowe ubrania, makijaż, fryzurę, dodatki. Całkowite rezygnowanie z klasycznych pięknych sukienek również nie jest dobre. Warto jednak pamiętać o tym, że świat mody oferuje różne rozwiązania, często proste, ale mimo to piękne i wystawne. Uzupełnianie delikatnego stroju ostrymi dodatkami może stworzyć bardziej spektakularny efekt niż bogata sukienka.