Pora zimowa to okres, kiedy najczęściej myślimy tylko o tym, żeby nie zmarznąć i jak najszybciej znaleźć się w ciepłym pomieszczeniu. Nie oznacza to jednak, że także w zimie nie możemy dobrze wyglądać. Wystarczy tylko mieć świadomość i zadbać o kilka elementów.

Twarz i włosy

Skóra twarzy najbardziej narażona jest na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, dlatego trzeba szczególnie ją chronić. Wystarczy dobry krem ochronny i pomadka na usta, która ochroni je przed pękaniem. Niestety włosy pod czapką szybko się przetłuszczają i nie pomaga nawet codzienne ich mycie. Rozwiązaniem połowicznym może być zastąpienie czapki kapturem, ale ten z kolei nie chroni skutecznie przed zimnem. Wygląd włosów po ściągnięciu czapki można szybko poprawić za pomocą suchego szamponu dobranego do rodzaju włosów.

Kurtka

W zimie to najważniejsza część garderoby. Starannie dobrana może być równocześnie i modna i ciepła. Warto też zwrócić uwagę na jej ciężar. Lekka kurtka zapewni większy komfort, bo i tak zimą nosimy na sobie wiele garderoby.

Buty

Zima to pora większych opadów i pluchy, dlatego buty powinny być wykonane z materiałów nieprzemakalnych i dobrze zaimpregnowane. To ochroni stopy przed przemoknięciem i zmarznięciem.

Niezbędne dodatki

To oczywiście szalik, czapka i rękawiczki. Nie muszą stanowić kompletu, ale powinny być wykonane z dzianiny przyjemnej w dotyku, ponieważ bezpośrednio stykają się z ciałem.

Zimą trzeba dbać nie tylko o dobry wygląd, ale także należy zwiększyć odporność organizmu. Najlepiej sprawdzą się soki i owoce z dużą zawartością witaminy C.