Każdy miłośnik dobrego kina chciałby móc oglądać filmy w domu niemal tak jak w kinie. Oczywiście idealnie nie da się tego odwzorować, choćby dlatego, że w domu nie ustawimy tak dużego ekranu, jednak jest sposób na to, aby oglądanie filmów w domu odbywało się w naprawdę wysokiej jakości.

Tym sposobem jest oczywiście kino domowe. Trzeba jednak wiedzieć, że samo posiadanie kina domowego jeszcze nie wystarczy. Najważniejsze jest bowiem jego odpowiednie ustawienie. Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiedniego pomieszczenia, w którym domowe kino zostanie ustawione. Może być to salon lub np. zupełnie oddzielny pokój, który będzie właśnie takim domowym kinem.

Kolejny krok to odpowiednie siedzenia. Muszą być one komfortowe tak, aby filmy oglądało się wygodnie. Najlepiej jeśli będą do fotele z niskim oparciem. Dzięki temu nie zostanie zakłócony przepływ fal dźwiękowych. Niezwykle ważne jest także ustawienie foteli w odpowiedniej odległości zarówno od ekranu, jak i od głośników.

Aby kino domowe spełniało swoje cele, nie można zapomnieć także o odpowiednim ustawieniu głośników. Głośnik centralny najlepiej jest ustawić na wprost fotela. Może być on umieszczony pod lub nad ekranem. Boczne głośniki najlepiej jest ustawić na równi z linią uszu osoby oglądającej film. Najlepiej, aby głośniki te znajdowały się także nieco nad głową widza.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak przeprowadzenie próby. W tym celu wystarczy włączyć wybrany i film i wygodnie zasiąść w fotelu. Podczas oglądania sprawdzimy czy jakieś elementy wymagają jeszcze korekty.