Dom, czy mieszkanie? – Wiele osób zastanawia się, co wybrać. Za posiadaniem domu przemawia wizja przebywania w otoczeniu przyrody. Wiele osób decyduje się jednak na mieszkanie w bloku, dekorując przy tym przestrzeń za pomocą roślin.

Dzięki kwiatom można stworzyć w wielkomiejskiej przestrzeni ogród zimowy. Czy będzie on pełen magii, czy też raczej postawimy na ascetyczną neutralność – wszystko zależeć będzie tu od naszej wyobraźni. Rośliny mają to do siebie, że żyją swoim rytmem. Potrafią być prawdziwym przyjacielem człowieka, jeśli tylko potrafi zadbać o nie w odpowiedni sposób.

Zanim jedna zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto poświecić kilka chwil na przemyślenia. Inaczej będą się zachowywać kwiaty wymagające częstego podlewania, inaczej zaś te, które są znacznie bardziej odporne.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy rośliny mogą być główną ozdobą mieszkania. Jak by to jednak wtedy wyglądało? Czy rzeczywiście zieleń sprzyja zdrowiu? Żywe, zielone rośliny potrafią koić nerwy i są szczególnie przyjazne dla wszystkich tych, którzy prowadzą na co dzień stresujący styl życia. Uwaga ta dotyczy głównie ludzi żyjących w dużych, miejskich skupiskach. Dobrze jest zagospodarować wówczas przestrzeń za pomocą roślin. Mogą one wówczas stać na podłodze obok fotela, czy też stanowić jednolity, zorganizowany ogród.

Zieleń w domu podnosi estetykę otoczenia, jak również pozytywnie wpływa na jakość powietrza. Ważne jest jednak, by pamiętać o tym, że rośliny podnoszą wilgotność powietrza. Nie są zatem sojusznikiem wilgotnych mieszkań.