Bardzo często inwestujemy w dobre sprzęty, ale nie potrafimy wykorzystać potencjału swojego telewizora. Jeśli już decydujemy się na zakup np. QE65Q9FN, to warto znać jego tajniki, by móc się cieszyć wieloma ciekawymi i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Klasowy telewizor QE65Q9FN często nazywany jest także Q9F, bądź QE65Q9FNATXXH. To ważna informacja, pozwalająca niejednokrotnie uniknąć wielu nieporozumień, np. w sklepie ze sprzętem RTV.

QE65Q9FN – nowe oblicze telewizora

Model Samsung QE65Q9FN to sprzęt z 2018 r., który dość wyraźnie różni się od swoich poprzedników z ubiegłych lat. Telewizor ten może poszczycić się jeszcze lepszą jakością obrazu na poziomie UHD (3 840 x 2 160 pikseli), nową listwą One Connect z jednym kablem, trybem Ambient czy łatwiejszą konfiguracją dzięki Smart Things lub Smart Pack 2018.

Niezwykłą jakość wyświetlania QE65Q9FN gwarantuje kilka istotnych czynników. Chodzi tu m.in. o powłokę antyrefleksyjną Ultra Black Lite czy podświetlenie direct LED z lokalnym wygaszeniem (480 stref). Pozwala to na uzyskanie unikatowej, głębokiej czerni i wysokiego efektu HDR.

System oraz Smart TV w QE65Q9FN

 Współcześnie w każdym dobrym telewizorze znajdziemy Smart TV, więc nie ma co się dziwić, że jest on także w modelu QE65Q9FNATXXH. Obecny tu system Tizen jest zbliżony do znanego z poprzednich modeli, wersja ta zresztą zyskała bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Jednak nawet tu Samsung wprowadził pewne drobne zmiany i udoskonalenia.

Mowa oczywiście o trybie Ambient. Co to takiego? Zazwyczaj po wyłączeniu telewizora ekran przybiera czarny kolor. Samsung z myślą o tych, którzy szczególnie dbają o wystrój wnętrza, stworzył zupełnie nową propozycję na miarę rozwiązań XXI wieku. Tryb Ambient Mode może sprawić, że zamiast czarnego tła wyświetli się wzór fototapety znajdującej się za urządzeniem. Jeszcze bardziej innowacyjnym pomysłem jest wykorzystanie wizualizacji – w takiej sytuacji telewizor będzie wyświetlał wybrany obraz. To nie wszystko – QE65Q9FN może przedstawiać również wybrane i bardzo praktyczne informacje, jak chociażby prognozę pogody, godzinę, temperaturę wiele innych. Warto także wspomnieć o tym, że sprzęt może pracować w systemie Ambient Mode przez całą dobę, co z całą pewnością traktować należy jako zaletę. To dowód na to, że matryca QLED, w którą został wyposażony telewizor, jest naprawdę bardzo trwała.

Korzystanie z Ambient Mode z pewnością będzie robić jeszcze większe wrażenie, jeśli telewizor zawiśnie na ścianie. Używając np. wieszaka No Gap Wallmount, który można dokupić do sprzętu, możemy umieścić go płaskiej powierzchni w taki sposób, że nie będzie od niej odstawał nawet na milimetr. To nada pomieszczeniu prawdziwie futurystycznego wyglądu oraz doda mu niepowtarzalnego i nowoczesnego klimatu.