Wystrój wnętrza zazwyczaj lepiej świadczy o swoim właścicielu niż jego słowa. To, jaki wybierze kolor zasłonek, czy będzie on pasował do pozostałych elementów wystroju, czy będzie bardziej nadawał się do roli wyróżniającego elementu, zdecyduje o indywidualności danego stylu.

Modna sypialnia to przede wszystkim przestrzeń i dużo światła. Utrzymana w chłodnych, delikatnych kolorach sprzyja relaksowi i odprężeniu. Nie powinna też zawierać zbyt dużo akcesoriów, które zabierałyby miejsce. Najlepiej, kiedy znajdują się w niej tylko najpotrzebniejsze meble i dodatki, bez których nie można się obejść.

Idealnie do całej aranżacji pasuje duże, wygodne łóżko, na którym można odpocząć po ciężkim dniu pracy albo wieczorem przeczytać książkę. Ważne jest też, aby dodatki również utrzymane były w chłodnych odcieniach skandynawskich fiordów. Dzięki takiej jednolitości znacznie łatwiej się skupić i zrelaksować – w zależności od potrzeby. Na koniec powinno się pomyśleć o miejscu, gdzie chowałoby się ubrania. Modna szafa to szereg ergonomicznych rozwiązań, przez które zyskuje się dodatkową przestrzeń, np. wbudowane meble z przesuwnymi drzwiami albo podręczna komoda w stylu skandynawskim z surowego drewna.

Jednak to, jakiego ostatecznie nabierze kształtu, w dużej mierze zależy od właściciela. Jeżeli zapragnie on, żeby sypialnia, w której ma spać i spędzać wieczory, powinna posiadać żywe barwy, tak też się stanie. Jednym prawdziwym warunkiem na posiadanie modnej sypialni jest dostosowanie jej do własnych potrzeb i wygody. To, czy będzie to odpowiadało stylom ustalonym przez projektantów wnętrz, ma tutaj mniejsze znaczenie. Powinno się jednak zachować pewną konsekwencję i kierować jednym motywem przy aranżacji wnętrza. W ten sposób nie będzie się miało uczucia, że znajduje się w dwóch skrajnie różnych miejscach w granicach jednego pomieszczenia.

Sypialnię można więc zaprojektować samodzielnie albo zdać się na wiedzę i doświadczenie projektanta, który postara się stworzyć miejsce zgodne z potrzebami mieszkańców przy użyciu dostępnym środków finansowych.