Pięknie udekorowany dom na nadchodzące święta wielkanocne to w wielu rodzinach nieodłączny element tradycji. W ten sposób celebrujemy rodzinne święto i nadchodzącą wiosnę. Wiosenne symbole i kolory przynoszą do domu ciepło, radość i wspaniałą atmosferę. Poniżej przedstawiamy wielkanocne inspiracje, które pomogą Ci w łatwy sposób wprowadzić świąteczną atmosferę u siebie w domu.

Dekoracje wielkanocne – kupić czy zrobić samemu?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ozdabianie domu oraz świątecznego stołu wcale nie musi być drogie, a elementy dekoracyjne można zrobić samemu. Oczywiście, zakup gotowych ozdób jest wygodny, jednak jeśli wolisz zaoszczędzić pieniądze, niewielkim kosztem możesz uzyskać świetny efekt. Wspólne tworzenie dekoracji może być również wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu z dziećmi, którym taka zabawa na pewno przypadnie do gustu. Wystarczy zaopatrzyć się w artykuły dostępne w każdym supermarkecie lub sklepie papierniczym i stworzyć własne dekoracje. Nieodłącznym motywem świątecznym są kolorowe pisanki, które mogą być piękną dekoracją wielkanocnego stołu. Można je wykorzystać również do przygotowania stroików i innych ozdób. W internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji dla prostych domowych dzieł – wystarczy puścić wodze fantazji!

Wiosenne dekoracje na Wielkanoc

Jeśli pragniesz stworzyć w swoim domu wyjątkową atmosferę, a dekorowanie wnętrza sprawia Ci przyjemność, możesz pokusić się o bardziej czasochłonne, ale też bardziej efektowne ozdoby. Świetną inspiracją dla wielkanocnego wystroju może być świat natury i powracająca do życia zieleń. Dlatego warto wybrać ozdobienie domu żywymi roślinami. Wiosenne kwiaty w różnych kolorach, takie jak hiacynty, żonkile czy szafirki będą idealną dekoracją Twojego wnętrza, ale również parapetu czy balkonu. Najefektowniej będą wyglądały w białych donicach w otoczeniu rustykalnych dodatków, takich jak wiklina czy sznurek. Jeśli chodzi o wielkanocny stół, możesz pomyśleć o zakupie dużego wazonu w formie kuli lub misy, do którego wlejesz wodę i włożysz ścięte kwiaty lub ozdobne liście. Na dno takiego wazonu można wysypać ozdobne szklane kulki lub inne elementy, a na wodzie delikatnie położyć ledxkkie świeczki, tak, by unosiły się na jej powierzchni i oświetlały zawartość wazonu. To bardzo elegancki, ale i wiosenny element dekoracyjny.

Inspiracji do wielkanocnego dekorowania wnętrza jest więc mnóstwo, a przy tym nie muszą one wcale nadwerężać domowego budżetu. Wystarczy odrobina kreatywności – i do dzieła!