Większość kobiet marzy o domowym spa. Natomiast za pomocą kilku trików możemy mieć takie spa we własnej łazience. Należy postawić na relaksującą kąpiel z olejkami i pianą, balsam, świeczki zapachowe i odpowiednią aranżacje wnętrza.

Jeżeli chcemy mieć spa we własnym mieszkaniu to potrzebna nam będzie wanna. Nic tak nie relaksuje po stresującym dniu, jak odprężająca kąpiel. Jeszcze lepszym wyborem będzie wanna z hydromasażem. Aby kąpiel była przyjemna, woda nie może przekraczać 40 stopni. Najodpowiedniejsza dla relaksu jest temperatura w okolicach 37-38 stopni. Należy do wody dodać olejki eteryczne, sole do kąpieli. Kąpiel powinna trwać 15-20 minut.

Domowe SPA

Bardzo ważna jest aranżacja wnętrza. Łazienka powinna być wyposażona w świece zapachowe. Stworzą one odpowiedni nastrój, a dodatkowo rozświetlą pomieszczenie. Jednak należy zrezygnować z mocnego, głównego światła. Atmosferę zrobią także kwiaty w łazience, np. storczyki, bromelie, bluszcz. Do tego możemy pozwolić sobie na dużą ilość luster. Ważny jest też kolor ścian – nie mogą być zbyt ciemne.

Aby w łazience poczuć się jak w spa, powinniśmy postawić na naturalne materiały. Będziemy się dobrze czuć w towarzystwie jasnych barw, drewna, kamienia. Nie należy zapomnieć także o miękkich dywanach.

Już sama wygodna wanna, aromatyczny olejek i do tego kilka zapachowych świeczek sprawi, że kąpiel będzie świetnym przeżyciem. Jeżeli do tego postawimy na jasne barwy ścian i wyposażenia to poczujemy się zrelaksowani i odprężeni. Przy odpowiednim wystroju możemy się poczuć we własnej łazience, jak w salonie spa.