Sypialnia jest naszym azylem. To w niej śpimy, odpoczywamy i nabieramy siły oraz energii. Dlatego ważne jest, by była ona odpowiednio urządzona, w miłych dla oka kolorach. Zatem na jakie akcenty kolorystyczne warto postawić w sypialni?

Ognista czerwień

Czerwony może być kolorem, który ożywi minimalistyczną sypialnię. Świetnie wpasuje się w chłodną kolorystykę bieli, szarości, ecru. Można zacząć od kilku czerwonych dodatków, jeżeli obawiamy się, że ten kolor nas zbytnio pobudzi. Jeżeli jesteśmy odważni to możne całe ściany pomalowań na czerwono. Jednak wtedy ważne jest, by pozostałe elementy były w stonowanej kolorystyce. Na wystrój sypialni składa się nie tylko pościel i kolor ścian. Ważne są także elementy takie jak stolik nocny, czy lampka nocna. Dlatego warto najpierw wybrać jeden detal w tym ognistym kolorze i sprawdzić, czy nie będzie nas rozpraszał.

Odcienie niebieskiego

Kolor niebieski jest najczęściej wybierany do sypialni. Niebieski uspokaja i dodaje lekkości. Świetnym połączeniem do niego będzie biel, który rozświetli przestrzeń i delikatnie ją ochłodzi. Można także postawić na wykładzinę w tym kolorze lub na naturalną drewnianą podłogę. Jeżeli jesteśmy odważni i nie lubimy standardowych rozwiązań to ciekawym dodatkiem do niebieskiego będzie żółty. Połączenie żółtego i niebieskiego sprawdzi się również w pokoju dziecięcym. W takiej sypialni na pewno odpoczniemy i zrelaksujemy się. A dodatkowo kolor niebieski nie będzie nas rozpraszał.

Słoneczna żółć

Urządzając sypialnie nie zapominajmy kolorze żółtym. Idealne będą jego ciepłe odcienie, np. bursztynu. Żółty przede wszystkim rozświetla pomieszczenie – szczególnie w zimowe dni. Ten kolor dobrze będzie wyglądał z grafitem, bielą, błękitem. Do sypialni w kolorze żółtym będą pasować drewniane, rustykalne meble, które pomieszczą nasze ubrania. Jeżeli nie lubimy takich mocnych akcentów kolorystycznych to wystarczy, że nasza pościel będzie w żółci. Już nawet ten jeden szczegół sprawi, że sypialnia nabierze charakteru i wyrazu.