Mieszkanie w stylu skandynawskim kojarzy się z minimalizmem. Jest jasne, przestronne, bez zasłon i posiada naturalne meble. Zatem czym się kierować przy urządzaniu mieszkania w stylu skandynawskim?

Kolorystyka mieszkania

Kolory w mieszkaniu w stylu skandynawskim to przede wszystkim biel, szarość, jasny bez. Mieszkanie musi posiadać jasne, stonowane kolory. Taką kolorystykę można przełamać jednym wyrazistym kolorem, np. czerwienią, granatem. Jednym z atrakcyjniejszych elementów tego stylujest naturalne drewno i bielona cegła. Jeżeli podłogę także chcemy mieć w stylu skandynawskim to musi być drewniana. Najlepiej postawić na naturalny odcień brązu, jednak można sobie pozwolić także na szarość lub biel.

Meble w stylu skandynawskim

Meble powinny być duże, komfortowe, z dużą ilością szuflad i przegródek, tak by pomieściły się wszystkie ubrania. Najlepszym rozwiązaniem są minimalistyczne szafki i komody, które nadadzą charakteru pomieszczeniu. Najbezpieczniej wybrać meble drewniane w naturalnym odcieniu. Będą one pasować do każdego wnętrza i różnych dodatków. Połączenie tradycyjnych form z nowoczesnymi to „skandynawski patent na piękne i przestronne mieszkanie.

Dodatki w mieszkaniu w stylu skandynawskim

Piękno i charakter każdego mieszkania tkwi w dodatkach. W takim stylu idealnie sprawdzą się wielkie poduchy, lniane lub wełniane narzuty, minimalistyczne świeczniki, jasne wazony na kwiaty. Należy stawiać na naturalne materiały oraz delikatną formę. Warto także pozbyć się zasłon, a w zamian założyć rolety. Jeżeli chodzi o sztuczne oświetlenie to dobrym wyborem będą lampy metalowe lub szklane. Takie lampy świetnie się uzupełniają z bielą i drewnem. Wnętrza mają być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Styl skandynawski szybciej uzyskamy mając mniej przedmiotów niż ich nadmiar. Dodatkami, na które możemy sobie pozwolić w dowolnej ilości są naturalne rośliny – zarówno małe jak i duże. Natomiast należy unikać wszelkiego rodzaju figurek porcelanowych i innych bibelotów.