W stylowym wnętrzu wszystkie elementy powinny być do siebie idealnie dopasowane. Meble, tekstylia i dodatki powinny że sobą współgrać. Właściwie dobrane zasłony i materiałowe tekstylia podkreślą styl wnętrza i stworzą w nim unikalny klimat. Jak wybierać tkaniny do mieszkania?

Rola zasłon w mieszkaniu

Elementami, które wspaniale upiększą każde okno, są stylowe zasłony, podkreślające wystrój wnętrza. Zasłony są praktycznym i prostym rozwiązaniem, które można dostosować do swoich potrzeb. Jasne zasłony ograniczą dostęp światła, ale nie zaciemnią pomieszczenia, z kolei ciemniejsze kolory sprawią, że światło z zewnątrz może nie docierać do wnętrza prawie wcale. W nowoczesnych wnętrzach coraz rzadziej stosuje się firanki do zasłon, ale w niektórych stylach urządzania, na przykład romantycznym, takie rozwiązanie będzie jak najbardziej trafione.

Meble tapicerowane

Materiałowa sofa, krzesła czy łóżko to często spotykane meble w nowoczesnych mieszkaniach. Ich kolorystyka zazwyczaj jest prosta i jednolita, ale powoli do łask wracają także wzorzyste tapicerki.

Ogromna rola dodatków we wnętrzu

Stylowe wyposażenie wnętrz obejmuje także tekstylia z tkaniny, takie jak poduszki, obrusy, bieżniki czy serwetki z materiału. Takie dodatki sprawiają, że mieszkanie robi wrażenie bardziej przytulnego i gościnnego. Koronkowe tkaniny dodają wnętrzu szczyptę romantyzmu i delikatności, z kolei barwne i wzorzyste dodają mu energii.

Znaczenie tkanin we wnętrzach jest ogromne, ponieważ w dużej mierze to właśnie dodatki wyznaczają styl.