Wiosna to czas zmian na lepsze. Po zimowym letargu, kiedy przede wszystkim trzeba było się chronić przed mrozem i niesprzyjającą pogodą, przychodzi czas na zrzucenie ciężkich kurtek i butów, odsłonięcie ciała. Nasza garderoba zazwyczaj właśnie wtedy nabiera kolorów. Wiosna jest więc najlepszym czasem, by zmienić coś w swojej szafie.

Przygotowując się do wiosny, warto przede wszystkim zacząć od przejrzenia swoich ubrań z poprzednich sezonów. Warto przy tym pamiętać, że odzież wysokiego gatunku i odpowiednio przygotowana będzie nam służyła przez lata. Jeśli jednak w przeszłości dokonywałaś złych wyborów i ubrania źle wyglądają lub nie przepadasz za nimi – po prostu się ich pozbądź. Nie ma sensu marnować miejsca w szafie na odzież, która przeleży na półce kolejny sezon nieużywana.

Pomyśl, co lubisz nosić, a czego zazwyczaj unikasz i kieruj się tą zasadą podczas zakupów – nawet jeśli zakochasz się w zwiewnej sukience w kwiaty, a na co dzień nosisz tylko i wyłącznie spodnie, może nie warto jej kupować? Lepiej zaoszczędzić te pieniądze lub wydać je na coś, co na pewno się przyda, na przykład eleganckie buty.

Wiosenna stylizacja niekoniecznie musi być supermodna. Lepiej trzymać się własnego, sprawdzonego stylu. Warto jednak przejrzeć magazyny modowe, ponieważ są one najlepszym źródłem inspiracji. Być może znajdziesz dodatki czy inne elementy garderoby, które doskonale ożywią i podkreślą te ubrania, które już masz w swojej kolekcji. Dlatego warto mieć kilka zestawów podstawowych, a zmieniać dodatki – dzięki temu ta sama sukienka czy bluzka może być strojem do pracy lub na luźne spotkanie z przyjaciółmi.

Nie zapominajmy również o butach, które są ważnym elementem stylu, a w wielu przypadkach mogą całkowicie „zrobić” stylizację. W wiosennej szafie przydadzą się zarówno buty sportowe, które dają całkowitą swobodę stylizacji, jak i bardziej delikatne czółenka, a także na przykład espadryle. Wiele osób decyduje się również na kalosze lub botki do kostki, które nadają stylizacji luźnego charakteru. Słowem – jest w czym wybierać!