Wesele to uroczysta i ważna okazja rodzinna. Chcemy wtedy wyglądać jak najlepiej, żeby świętować ważny dzień kogoś dla nas bliskiego. Odpowiedni strój pozwoli nam bawić się do rana i wyglądać olśniewająco na zdjęciach. Nasza garderoba nie musi przy tym przechodzić rewolucji – wystarczy dobrze poszukać!

Moda weselna, zarówno ze strony panien młodych, jak i gości, wciąż się zmienia. Jeszcze kilkanaście lat temu stosownym strojem dla osoby zaproszonej na uroczystość była długa suknia. Jednak dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Przede wszystkim długie suknie wyszły z mody, a w doborze stylizacji panuje o wiele większa swoboda.

Jedną z ciekawych i nowoczesnych propozycji stroju na wesele jest elegancki kombinezon. To jeden z najwygodniejszych strojów na taką okazję, a przy tym wykonany z połyskliwego, delikatnego materiału będzie bardzo elegancki. Pozwala przy tym swobodnie tańczyć i nie musimy się obawiać oczka w rajstopach. Taka odzież wygląda niezwykle szykownie, a przy tym nie postarza – wręcz przeciwnie, jest nowoczesny i na luzie. Jednocześnie dodatek biżuterii, szpilek oraz kopertówki sprawia, że jest nie mniej szykowny niż sukienka.

Kolejną propozycją jest przełamanie nudy odpowiednio dobranym połączeniem bluzka typu crop top (a więc o krótszym fasonie) plus spódnica lub spodnie. Bluzki crop top, kończące się pod linią biustu lub w talii, to hit ostatnich kilku sezonów. Wyglądają niesamowicie w połączeniu ze spódnicą lub spodniami o podwyższonym stanie. Taki zestaw zwraca na siebie uwagę i jest bardzo stylowy. W tym przypadku można zabawić się kolorem poszczególnych części, na przykład jaśniejsza góra i ciemniejszy dół. Lub dobrać dwa kontrastujące kolory dla maksimum efektu.

Niezależnie od stroju warto pamiętać o jednym (o czym z pewnością przypomną nam nasze babcie) – zgodnie z przesądem i zwyczajem nie należy zakładać białych ani czarnych strojów! W pierwszym wypadku będziemy konkurować z panną młodą, zaś w drugim – możemy być posądzone o przynoszenie pecha. Jednak możliwości jest tak wiele, że weselna stylizacja może się obyć bez czerni i bieli.