Trendy modowe bardzo szybko się zmieniają. To co dziś jest modne, w przyszłym sezonie może być już „passe”. Natomiast w każdym sezonie pojawiają się w sklepach nietypowe ubrania i buty.

Przeźroczyste buty

Pierwszy raz w transparentnym obuwiu pojawiła się Kim Kardashian. I od razu było wiadomo, że takie buty będą hitem. Obecnie w sklepach możemy kupić zarówno przeźroczyste szpilki, botki, sandały, kozaki. Są one ekstrawaganckie, dlatego będą odpowiednie na wieczorne wyjście. Niezwykle modnym połączeniem jest noszenie kolorowych skarpet z takimi „szklanymi” butami.

Klapki z futerkiem

Równie dużą popularnością cieszą się buty z futerkiem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie chodziło o buty letnie. Połączenie klapek i futerka sprawia, że są one nieco ekstrawaganckie. Klapki z futerkiem z powodzeniem można nosić jako obuwie na co dzień, do niezobowiązującego stylu ubioru. Będą odpowiednie na spacer, na zakupy, czy do kina. Popularność zdobyły dzięki Rihannie i jej kolekcji, którą stworzyła wraz z firmą Puma. Ich dużym plusem jest wygoda, dzięki płaskiej podeszwie. A futerko dodaje uroku i dziewczęcości.

Buty ze skarpetką

Wiosną w wielu sieciówkach pojawiły się buty ze skarpetką. Szczególnie dużą popularnością cieszą się botki z cholewką. Dzięki „skarpecie” buty idealnie dopasowują się do nogi. Sprawdzą się głównie wiosną i jesienią. Zazwyczaj mają płaską podeszwę lub kilkucentymetrową, tzw. obcas kaczuszka.

Nietypowe buty sportowe

Również moda sportowa bardzo szybko się rozwija. I tutaj także można spotkać nietypowe obuwie. To, co jeszcze niedawno nosiło miano kiczu, dziś podbija garderoby fashionistów. Moda uliczna coraz częściej pojawia się na wybiegach: Gucci, Dior, Balenciaga. Wielu projektantów wchodzi w kolaboracje ze sportowy gigantami, tworząc w ten sposób designerskie wizje popularnych modeli. Do takich „dziwnych” modeli możemy zaliczyć: Vetements x Reebok: Genetically Modified Pump, Kanye West x adidas Yeezy Boost 700 Runner, Balenciaga Triple S, czy Acne Studios Sami Lilac.