Ślub i wesele to wydarzenie na którym chcemy się prezentować jak najlepiej. Nawet jeżeli jesteśmy ośćmi weselnymi to już wcześniej warto przemyśleć całą stylizację. Zarówno panie jak i panowie mają w tej kwestii duże pole do popisu.

Sukienki weselne

Jeżeli chodzi o sukienki to mamy ich ogromny wybór. Każda kobieta powinna znaleźć odpowiedni model na swoją figurę. Nie powinno się jedynie zakładać sukienek w kolorze białym i czarnym. Chociaż jeżeli dobrze się czujemy w czerni to możemy ją założyć, jednak warto dodać do niej jasne dodatki. Wesela w miesiącach letnich dają duże pole do popisu w stylizacjach. Modne są zarówno pastelowe sukienki, jak i w odważnych kolorach, np. czerwieni. Obecnie coraz więcej kobiet stawia na sukienki maxi, są one bardzo eleganckie i efektowne. Równie popularne są midi oraz maxi. Jeżeli chodzi o krój to zarówno sukienki dopasowane, jak rozkloszowane są nadal na topie.

A co jeżeli nie sukienka?

Coraz więcej kobiet odchodzi od tradycji i zamiast sukienki wybiera kombinezon. Jest on równie elegancki jak sukienka. Warto wybrać długie nogawki i dopasowaną górę. Całość możemy podkreślić efektowną biżuterią, makijażem i fryzurą. Dobrze będzie się też prezentować elegancka spódnica i bluzeczka – top. Modne są obecnie spódnice rozkloszowane, bogato zdobione, tiulowe. Pasują do nich klasyczne gładkie bluzki. Dobrym połączeniem będą też spodnie plus top.

A co dla mężczyzn?

Mężczyźni mają tutaj nieco mniejsze pole do popisu. Jednak moda męska również się szybko rozwija. Mężczyźni na weselu zawsze dobrze będą się dobrze prezentować w klasycznym garniturze w stonowanym kolorze. Koszula pod marynarkę powinna być z długim rękawem. Ciekawym pomysłem jest założeni spodni, np. szarych a do nich granatowej marynarki. Całość wygląda wtedy jak zestaw w brytyjskim stylu. Jeżeli wesele jest zorganizowane „na luzie” to także można odejść od zakładania marynarki, krawatu i muszki. Do spodni można założyć samą koszulę, a marynarkę tylko do kościoła. Ubrania powinny być wygodne i eleganckie.